Polskie Stowarzyszenie Informatyki Środowiska jest organizacją, której celem jest, między innymi: promowanie i popularyzowanie wiedzy o informatyce środowiska oraz możliwościach zastosowań technologii komputerowych ochronie środowiska, zarządzaniu środowiskiem, gospodarce przestrzennej i podnoszeniu efektywności energetycznej, a także integracja środowiska specjalistów z zakresu informatyki środowiska.

 

Cele Stowarzyszenia:

  1. promowanie i popularyzowanie wiedzy o informatyce środowiska, geoinformatyce oraz możliwościach zastosowań technologii komputerowych, sieci sensorowych oraz metod i narzędzi sztucznej inteligencji w ochronie środowiska, zarządzaniu środowiskiem, gospodarce przestrzennej, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i podnoszeniu efektywności energetycznej,
  2. integracja środowiska specjalistów z zakresu informatyki środowiska, technik informatycznych, sztucznej inteligencji, przetwarzania i analizy danych oraz systemów ochrony środowiska,
  3. działalność na rzecz ochrony środowiska i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju,
  4. działalność naukowa i naukowo-techniczna, rozwój systemów informatycznych, ich podstaw merytorycznych i metodycznych oraz aplikacji praktycznych, w tym poprzez udział w krajowych i międzynarodowych projektach badawczych oraz wdrożeniowych w obszarze informatyki, ochrony środowiska i zarządzania środowiskiem, gospodarki przestrzennej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii i podnoszenia efektywności energetycznej.

 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Informatyki Środowiska:

- Dominik Kobus - Prezes stowarzyszenia

- Mariusz Rogulski - Wiceprezes stowarzyszenia

- Mirosław Szydłowski -  Sekretarz stowarzyszenia

- Krzysztof Kochanek - Skarbnik stowarzyszenia

 

Zapraszamy do współpracy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

© 2018 PSIŚ